Делта холдинг доставља понуду за Центар Сава
Делта холдинг ће доставити понуду за учешће у другој фази тендера Града Београда за избор стратешког партнера у управљању и реконструкцији конгресног Центра "Сава", речено је данас Бети у тој компанији у власништву Мирослава Мишковића.
Рок за достављање понуда истиче у среду, 20. јуна.
Делта је једина послала понуду за учешће у јавно-приватном партнерству за реконструкцију и управљање центром и квалификовала се за другу фазу тендера.
Тендером је предвиђено да приватни партнер у реконструкцију тог објекта уложи најмање 12,5 милиона евра и да достави бизнис план на период од 10 година.
Планирано је оснивање заједничког предузећу у којем би Град Београд био власник 51 одсто капитала, а приватни партнер преосталих 49 одсто. Град Београд би у капитал заједничког предузећа уложио имовину, а партнер новац.
По ранијим најавама потпредседника Делта Холдинга Живорада Васића, ако би та компанија постала сувласник Центра "Сава", спремна је да преузме на себе сваки евентуални губитак у његовом пословању, а да добит дели с Градом Београдом уколико је буде.
Он је рекао да би Делта у комплетну реконструкцију центра уложила 25 милиона евра како би Београд добио конгресни центар у рангу најбољих у Европи, али да има и пратеће садржаје који ће привући и задржати и страног и домаћег госта.
"Нудимо Београду нешто што до сада није виђено у јавно-приватном партнерству: да евентуални губитак иде на рачун Делте као приватног партнера, а да евентуалну добит делимо", казао је Васић.
Додао је да је Делта планирала инвестиције за комплетну реконструкцију Центра "Сава", тако да добије нову фасаду, а у унутрашњости објекта велики број функционалих сала.
Делта холдинг у свом саставу има хотеле Интерконтинентал у Љубљани, Краун плазу (Цровне Плаза) и Холидеј ин (ХолидаиИн) у Београду, као и београдски Белекспо центар (БелЕкспоЦентар), а гради Индиго хотел у Београду.
На првом тендеру за избор стратешког партнера за Сава центар, расписаном 2016. године, јавили су се Делта холдинг и конзорцијум који су чинили Аеродром "Никола Тесла", Енергопројект и Београдски сајам, али у другој фази поступка није стигла ниједна обавезујућа понуда.
(Бета, 18.06.2018)












