Subašić spasio Modrića, odbranio tri penala i obezbedio Hrvatima četvrtfinale sa Rusijom

Sportski žurnal 01.07.2018

Luka Modrić u 116. minutu promašio jedanaesterac za pobedu, pa se prešlo na penal lutriju

Danska – Hrvatska 1:1 (1:1) - 3:4 posle jedanaesteraca Nižnji Novgorod - Stadion: Nižnji Novgorod. Gledalaca: 40.851. Sudija: Nestor Pitana (Argentinaa). Žuti kartoni: M. Jorgensen (Danska). Strelci: 1:0 Matijas Jorgensen u 1, 1:1 Mario Mandžukić u 4. minutu. DANSKA: Šmajhel, Dalsgard, M. Jorgensen, Kjer, Knudsen, Eriksen, Dilejni (od 98. Kron-Deli), Kristensen (od 46. Šene), Brajtvajt (od 106. Sisto), Kornelius (od 66. N. Jorgensen), Polsen.