Kašo: Intenziviranje dijaloga dobra vest
RTS 13.07.2018

Ambasador Italije u Srbiji Karlo Lo Kašo ocenio je da je potvrda intenzivanja dijaloga Beograda i prištine, novom rundom dijaloga u Briselu 18. jula, dobra vest.
"Na obema stranama je da postignu dogovor i mi potvrđujemo našu podršku naporima Beograda i Prištine da se dođe do kompromisnog rešenja", naveo je italijanski diplomata u pisanoj izjavi dostavljenoj medijima. Lo Kašo kaže da je strpljivi rad visoke predstavnice Federike Mogerini stvorio povoljnu klimu za nastavak dijaloga posle poteškoća poslednjih meseci. "Kao ambasador Italije u Beogradu ponavljam da cenimo zalaganje srpske vlasti u okviru



![[POSLEDNJA VEST] Vučić: „Nabavljamo PVO sistem HQ-9 i lovce“](https://nstatic.net/791/42015791zcrfdd.jpg)

