EP Barselona: Srbija nadigrala Hrvatsku, u finalu sa Španijom

Dnevnik 26.07.2018  |  Dnevnik.rs

Vatrepolisti Srbije izborili su četvrto uzastopno finale na evropskim prvenstvima i priliku da se domognu četvrte uzastopne titule prvaka Starog kontinenta što nikome u novijoj eri nije uspelo. Izabranici Dejana Savića u jednoj veoma teškoj, borbenoj i nervoznoj utakmici uspeli su da nadigraju svetske prvake Hrvate sa 9:7. U finalu će "Delfini" igrati sa Španijom, koja je u veoma neizveznoj utakmici savladala Italiju sa 8:7.

Srbija se tako revanširala Hrvatskoj za poraz u polufinalu Svetskog prvenstva u Budimpešti. „Delfini“ su ključnu prednost stekli fantastičnom igrom u napadu u prvoj četvrtini u kojoj su realizovali skoro svaki napad i sa pet golova stigli do „+2“ (5:3). U nastavku duela ključni faktor bila je moćna odbrana Srbije, uprkos brojnim isključenjima naših bekova. Raspucan je bio Miloš Ćuk, postigao je tri gola u prvom periodu, a potom je dobio crveni