Sporan gol spasao šampiona

Politika 23.09.2018  |  G.Kovačević

Partizan – Crvena zvezda 1:1 (1:0). – Nedoumice da li je lopta koju je glavom uputio Boaći u 72. minutu, prešla gol-liniju pre nego što ju je odbio golman Stojković. – Odlični „crno-beli” poveli preko Gomeša u 33. minutu, imali prečku i još dve velike šanse

Najmodernije tehnologije još nisu utvrdile da li je lopta prešla gol-liniju kod šuta Džefa Harsta u finalu Mundijala 1966. u kojem je Engleska pobedila Zapadnu Nemačku, ali možda će biti drugačije sa 158. srpskim fudbalskim „večitim” derbijem koji je takođe obeležio sporan, pogodak priznat na intervenciju pomoćnog sudije. Dobro je da ovde ulog nije bila titula... Ni uz pomoć televizijskih snimaka ne može – sa sigurnošću – da se kaže da je,