Bušati: Stereotipi su tu, ali i volja za bolje odnose
RTS 03.10.2018

Postoje pozitivne tendencije i volja da se prevaziđu negativni stereotipi u odnosima između Srba i Albanaca, poručio je u Tirani ministar spoljnih poslova Albanija Ditmir Bušati.
"Odnosi Srba i Albanaca mogu biti normalni odnosi, koji se progresivno razvijaju, sa usponima i padovima, i incidentima poput onih na fudbalskoj utakmici. Ali oni se dinamično razvijaju i imaju veliki neistraženi potencijal", rekao je Bušati. Šef albanske diplomatije učestvovao je na panel diskusiji u okviru šireg projekta "Srbi i Albanci-kuda dalje?" koji realizuje novinska agencija Tanjug u saradnji sa albanskom agencijom ATA. Primetio je da




![[POSLEDNJA VEST] Vučić: „Nabavljamo PVO sistem HQ-9 i kineske lovce“](https://nstatic.net/732/42015732rezukk.jpg)

