Partizan protiv Vojvodine prekinuo seriju utakmica bez pobede

Beta 04.11.2018

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Beogradu Vojvodinu sa 2:0 u poslednjoj utakmici 15. kola Super lige Srbije.

Crno-beli su današnjim trijumfom prekinuli seriju od tri utakmice bez trijumfa, pa su se tako vratili na treće mesto Super lige sa 30 bodova, dok je Vojvodina osma sa 21.

Prvi gol na utakmici bio je delo Rikarda Gomeša u 29. minutu.

Crno-beli za nijansu su bili bolji rival od Novosađana u prvom delu, što je rezultiralo golom, ali tek pošto je Gomeš promašio jedanaesterac.

Golman Vojvodine Emil Rockov odbranio je penal Gomešu, ali je fudbaler sa Zelenortskih ostvra prvi dotrčao do lopte i prosledio je u mrežu.

Drugo poluvreme donelo je dosta uzbuđenja na obe strane, oba tima imala su nekoliko dobrih prilika, ali su mreže mirovale sve do samog kraja.

Posle samo nekoliko sekundi na terenu Gabrijel Enake je u 89. minutu na asistenciju Gorana Zakarića postavio konačan rezultat i veliko slavlje na tribinama stadiona u Humskoj.