"Orlovi" ubedljivim trijumfom nad Litvanijom do B Lige nacija

RTV 20.11.2018  |  RTV

BEOGRAD - Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je večeras selekciju Litvanije 4:1 i osvojila prvo mesto u grupi C Lige nacija i ujedno obezbedila plasman u viši rang. Strelci za Srbiju bili su Žulpa u 51. (autogol), Mitrović u 58, Prijović u 71. i Ljajić u 74. minutu, dok je strelac za goste bio Petrevičijus u 63.

Utakmicu je posmatralo svega 2.000 gledalaca na stadionu Partizana. Prvu priliku Srbija je imala u 26. minutu, što je ujedno bio i prvi udarac ka golu gostiju, ali je Lukić šutirao slabo pravo u golmana selekcije Litvanije. Par minuta nakon Lukića i Ljajić je imao priliku, ali je iskosa sa desne strane šutirao pored gola. U 32. minutu Litvanija umalo stiže do vođstva, ali Rajković i prečka spašavaju "orlove". Maksimović je samo dve minute