Valensija bolja od Partizana

Beta 21.11.2018

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Beogradu od Valensije sa 61:69 (18:22, 18:12, 12:18, 13:17), u utakmici osmog kola Grupe C Evrokupa.

Crno-beli su tako upisali i šesti poraz u Evrokupu, poslednji su na tabeli i sve su dalje od plasmana u narednu fazu Evrokupa. Na drugoj strani, Valensija je posle šeste pobede obezbedila TOP 16 fazu.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Vanja Marinković sa 15 poena, Džok Lendejl je dodao 14, dok su Markus Pejdž i Gorđe Gagić postigli po devet poena. Valensiju je do pobede vodio Sam Van Rosom sa 20 poena, a najbolje ga je pratio Bojan Dubljević sa 12 poena i isto toliko skokova.

Posle početnog vođstva Partizana od 2:0, Valensija je preuzela kontrolu na parketu i nakon samo nekoliko minuta na semaforu je pisalo 4:13.

Španska ekipa je do kraja prve deonice održavala prednost, ali su crno-beli trojkama Marinkovića na početku druge četvrtine prišli na samo minus dva - 24:26.

Izabranici Andree Trijnkijerija su potom stigli i do prvog vođstva od početka meča (30:28), da bi na veliki odmor otišli s dva poena prednosti - 36:34.

Gostujuća ekipa je u finišu treće četvrtine imala plus šest, ali je Partizan sjajnom serijom od 9:0 na početku poslednje četvrtine poveo sa 57:52. Nakon te serije, Partizan je upao u krizu i mučio se da postigne poene, a Valensija je odgovorila još jačom serijom i stigla do velikih - 57:64.

Partizan do kraja meča nije uspeo da se oporavi od te serije, pa je na kraju pretrpeo i šesti poraz.

Crno-beli u narednom kolu gostuju Asvelu, dok Valensija dočekuje Zenit.