Bez iznenađenja u Napulju, poraz Zvezde pod Vezuvom

RTS 28.11.2018

Fudbaleri Napolija savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 3:1, u petom kolu grupne faze Lige šampiona. Domaćin je slavio golovima Hamšika u 11, Mertensa u 33. i 52, dok je poraz ublažio Mohamed El Fardu Ben u 75. minutu. Od premijernog nastupa u Ligi šampiona crveno-beli se opraštaju 11. decembra mečom protiv Pari Sen Žermena u Beogradu.

Napoli, veliki favorit u ovom meču, odlično je otvorio meč pa je brzo i lako došao do prednosti. Posle kornera, Nikola Maksimović je bio najviši u skoku, prebacio loptu na drugu stativu, a tamo je bio Marek Hamšik i Napoli je poveo. Igrao se 11. minut. Mogli su domaći i pre do gola, ali je fenomenalan pokušaj Mertensa petom zaustavio Borjan. Zvezda je mogla do izjednačenja, posle jednog odličnog napada koji je kreirao Marko Marin. Sačuvao je