Миодраг Костић обрадовао штићенике СОС Дечијег села (ВИДЕО)

Бета 10.12.2018

Председник МК Групе Миодраг Костић посетио је штићенике СОС Дечијег села у Краљеву и традиционално, шесту годину за редом, уручио им новогодишње поклоне.

Он им је пожелео добро здравље и пуно среће, као и да вредно раде на остваривању својих жеља."Драго ми је што сам и ове године у Краљеву у СОС Дечијем селу. Компанија МК Група пуних шест година мисли о потребама ове деце. Новогодишњи поклони су само један од начина да их обрадујемо. Свакако их жељно ишчекујемо на традиционалном зимовању које МК Група организује за њих на Копаонику", истакао је Костић.

Национална директорка Фондације СОС Дечија села Србија Весна Мраковић је захвалила Костићу и МК Групи  што годинама помажу децу без родитељског старања и тако пружају подршку напорима те фондације да тим младим људима обезбеде дом пун љубави.

"Захваљујући боравку у Кући за младе при СОС Дечјем селу у Краљеву припремили смо се за самостални студентски живот. Научили смо да располажемо својим временом и новцем, као и како да будемо одговорни", казала је Викторија Демше која у Заједници младих борави од 2016. године.

Компанија МК Група донирала је 220.000 евра за изградњу Куће за младе при СОС Дечијем селу у Краљеву, чиме је омогућила хуманије услове за одрастање тинејџера.

До сада је у Кући стасало 50 младих без родитељског старања, док тренутно у њој борави 12 средњошколаца и 11 студената.

У знак захвалности за дугогодишњу подршку и допринос, међународна организација СОС Дечије село је 2015. године доделила беџ части Миодрагу Костићу.

КОМПЛЕТАН ВИДЕО МАТЕРИЈАЛ МОЖЕТЕ ПРЕУЗЕТИ ОВДЕ

(Бета, 10.12.2018)

Повезане вести »

Кључне речи

Економија, најновије вести »