Evropa strahuje od srpskog kalašnjikova: Milioni komada oružja cirkulišu Balkanom, a teroristi i kriminalci njime ubijaju gde stignu! Evo šta Francuzi spremaju!
Kurir 11.12.2018
Milioni komada lakog oružja koji cirkulišu na Balkanu predstavljaju "veliku pretnju za evropsku bezbednost", izjavio je danas šef francuske diplomatije Žan-Iv Le Drijan i dodao da su tokom napada 2015. godine u Francuskoj korišćene između ostalog švercovane puške, srpske verzije ruskog kalašnjikova.
To oružje "predstavlja veliku pretnju za evropsku bezbednost", rekao je Le Drijan na zajedničkoj konferenciji za novinare s nemačkim kolegom Hajkom Masom, i dodao da je situacija neprihvatljiva jer "teroristi i kriminalci nastavljaju da ubijaju ljude po čitavoj Evropi". "Evropska policijska služba (Evropol) ocenjuje da između tri i šest miliona komada vatrenog oružja trenutno cirkuliše po zemljama Zapadnog Balkana. To je ogroman broj", rekao je