Solšer ubedljivim trijumfom debitovao na klupi Junajteda

Beta 22.12.2018

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su danas u gostima Kardif sa 5:1 u 18. kolu engleske Premijer lige, u meču na kom je kao trener nekadašnjeg šampiona debitovao Ole Gunar Solšer.

Posle smene Žozea Morinja, Junajted je odigrao najefikasniju utakmicu ove sezone, a junak trijumfa "crvenih đavola" bio je Džesi Lingard sa dva pogotka i asistencijom.

Junajted je poveo golom Markusa Rašforda u trećem minutu, da bi na 2:0 povisio Andre Erera.

Kardif je uspeo da smanji zaostatak preko Viktor Kamarase u 38. minutu iz jedanaesterca, da bi u 41. Antoan Marsijal ponovo doveo Junajted do dva gola prednosti.

Drugi deo meča pripao je u potpunosti Junajtedu, a sve nedoumice oko pitanje pobednika otklonio je Lingard golovima u 57. minutu iz penala i 90. posle kontranapada.

Junajted je sada šesti sa 29 bodova, dok je Kardif 17. sa 14.