Čilić spasio dve meč lopte protiv Verdaska i plasirao se u osminu finala AO

Beta 18.01.2019

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se danas u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je posle preokreta pobedio 28. igrača sveta Španca Fernanda Verdaska, posle pet setova, 4:6, 3:6, 6:1, 7:6, 6:3.

Prošlogodišnji finalista Australijan opena Čilić se posle četiri sata i 20 minuta igre šesti put plasirao u osminu finala prvog grend slem turnira u sezoni.

Verdasko je bolje počeo meč, poveo je sa 2:0, ali je Čilić uzvratio u trećem setu, koji je dobio za nešto više od pola sata i smanjio je na 1:2.

U četvrtom setu vodila se velika borba, teniseri nisu napravili nijedan brejk, pa je set rešen posle taj-brejka koji je hrvatski teniser dobio sa 10:8. Verdasko je taj-brejku propustio dve meč lopte, pri rezultatu 7:6 i 8:7.

Čilić je u drugom gemu petog seta oduzeo servis Verdasku, tu prednost zadržao je do kraja i pobedio.

Šesti teniser sveta će u osmini finala igrati protiv Španca Roberta Bautiste Aguta.