''Luda'' utakmica u Amsterdamu, Tadiću izmakao het-trik, Ajaks prokockao i pobedu i prvo mesto!

Sportske.net 20.01.2019  |  Sportske.net

Ekipa Ajaksa vratila se na čelo tabele šampionata Holandije posle pobede u uzbudljivoj utakmici protiv Herenvena.

U Holandiji se ovog vikenda igra 18. kolo nacionalnog šampionata, a Ajaks je večeras neočekivano kiksnuo na svom terenu protiv Herenvena. Na kraju, osam golova i po bod za jedne i za druge - 4:4! Ono što je viđeno tokom prvog poluvremena, nagoveštavalo je debakl gostiju i rutinsku pobedu ''Kopljanika''. Ajaks je poveo u 13. minutu golom našeg reprezentativca Dušana Tadića, a minut kasnije Lamers je izjednačio na 1:1. Međutim, kratko je trajala i