Dva gola i asistencija Tadića nedovoljni za pobedu, Dušan promašio penal, Ajaks ostao drugi

Sportski žurnal 20.01.2019

Kopljanici bili u prilici da se izjednače na čelu sa PSV-om, ali su odigrali samo 4:4 kod kuće sa Herenvenom

Vodeći PSV je gostovao davljeniku Emenu i odigrao samo 2:2, pa je Ajaks imao priliku da se bodovno izjednači sa liderom, ali su podbacili i Kopljanici. Uzalud su bila dva gola i jedna asistencija Dušana Tadića, gosti su golom Pjerija u prvom minutu nadoknade došli do remija (4:4). Tadić je u 13. minutu doneo Kopljanicima prednost (1:0), Lamers je izjednačio u narednom napadu (1:1), da bi u 16. ponovo pogodio Tadić (2:1). Van Amersfort je