Vučić: Stav Merkel o gasovodu Severni tok 2 dobar i za izgradnju Turskog toka
Danas 16.02.2019 | Piše: Beta
![Vučić: Stav Merkel o gasovodu Severni tok 2 dobar i za izgradnju Turskog toka](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je nemačka kancelarka Angela Merkel, na Minhenskoj bezbednosnoj konferenciji, istakla da je neophodnot da gasovod Severni tok 2 postoji, što je, oceno je Vučić, važno za Turski tok a time i za Srbiju.
„Ne verujem da će moći da primene dvostruke standarde“, rekao je Vučić u Minhenu, na pitanje novinara da li će se realizovati Turski tok, preko kojeg bi se snabdevala i Srbija. Prema negovim rečima, Merkel je u svom nastupu definisala nemačku ali i evropsku politiku, a pri tome je bilo veoma oštra prema Rusiji ali delom i Americi, za šta je dobila „ovacije“. Ona je kritikovala Rusiju zbog Ukrajine, ali je ukazala za neophnost realizacije