Вучић: Грађани ће ускоро одлучивати на изборима ко ће бити на власти, а ко у опозицији
Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да ће грађани ускоро на изборима одлучивати о томе ко ће бити на власти, а ко у опозицији.
Упитан о састанку једног од лидера Савеза за Србију Драгана Ђиласа и премијера Македоније Зорана Заева, Вучић је новинарима у Београду рекао да нема ништа против тога.
Он је казао да је на тој вечери било "још контраверзних бизнисмена".
"То је све уреду и нормално да се састају са представницима власти и опозиције то је све уреду. Проблем је што (Драган Ђилас) најављује формирање политичке странке социјално-демократске оријентације и то најављује најгори тајкун. Уништили су раднике и фирме и они ће сада да формирају социјал-демократску партију", казао је Вучић.
Он је додао да "на крају крајева народ одлучује ко ће да буде на власти, а ко у опозцији на изборима".
"И о томе ће доносити ускоро одлуку", навео је Вучић.
Амерички конгресмени спомињали Гурија, нису тражили изручење
Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да је током састанка са америчким конгресменима у Минхену два пута споменут некадашњи полицијски руководилац на Косову и Метохији Горан Радосављевић Гури, али да од њега нису тражили изручење Радосављевића, као и да му нису дали никаве доказе на основу којих би био изручен.
"Не може од мене нико да тражи да ја неког изручим. Они могу да кажу шта су њихова надања. Они су га у два наврата споменули. Ја сам питао имате ли одређених доказа, али доказе нисам добио. Ако немате, немој да се играмо онда прича: 'Рекла ми баба Вишња'", казао је Вучић.
Он је рекао да је убиство браће Битићи из 1999. године, са којим се Гури повезује, био тежак злочин, да Србија ради све што треба да испита случај и да сигурно неће штити никога ко је починио злочин.
Вучић је казао и да није видео да је друга страна испоручила некога, иако је за време НАТО бомбардовања убијено више од 2.000 људи у Србији.
"То сам им рекао испред 20 људи", истакао је председник Србије.
Држава улаже новац за изградњу стерилног блока Институту за заштиту мајке и детета
Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да ће држава уложити 263 милиона динара за изградњу стерилног блока у Институту за здравствену заштиту мајке и детета Србије "Др Вукан Чупић" у Београду како би се створили најбољи услови за лечење деце у Србији.
"Договорили смо данас. У петак ће имати новац на рачуну за стерилан део да бисмо могли још више деце да лечимо", рекао је Вучић новинарима након обиласка те здравствене установе.
Он је казао да ће у Институту за здравствену заштиту мајке и детета бити створен услови за лечење онакви какви су у многим немачким и скандинавским градовима.
Вучић је рекао да је циљ да Србија сачува што већи број лекара кроз повећање њихових примања, као и да се модернизују здравствени центри у земљи.
"Да повећамо примања или ће сви да оду у Немачку, у ери глобализације људи иду трбухом за крухом", казао је Вучић.
Вршилац дужности директора Института за здравствену заштиту мајке и детета "Др Вукан Чупић" Радоје Симић рекао је да је договорена изградња новог одељења за трансплантацију коштане сржи и новог блока како би се деца успешно лечила у земљи, а не у иностранству.
"Овом изградњом деца ће добити максимално", рекао је Симић.
(Бета, 19.02.2019)







