Madriđani u velikom plusu

Danas 21.02.2019  |  Piše: O. N.

Druga prolećna nedelja Lige šampiona u znaku pobede Atletika nad Juventusom Drugu prolećnu nedelju ovosezonske Lige šampiona obeležila je glatka pobeda Atletika nad favorizovanim Juventusom u prvom poluvremenu jednog od najatraktivnijih dvomeča osmine finala.

Ne samo što su u pet minuta dva puta nokautirali „večitog“ vladara Italije, nego su Madriđani učinili da „stara dama“ tumara bez kompasa po terenu grandioznog „Vanda Metropolitano“ stadiona. Dok će Lion, Barselona, Liverpul i Bajern posle remija bez golova morati da krenu od nule u revanšima, a Mančester siti u svojoj kući brani tesnu prednost sa gostovanja Šalkeu (2:3), „jorgandžije“ su same sebi umanjile rezultatski pritisak pred preostalih