Počinje internacionalna skupština Federacije filmskih snimatelja u Beogradu
Danas 11.03.2019 | Piše: Danas Online
![Počinje internacionalna skupština Federacije filmskih snimatelja u Beogradu](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Jugoslovenska kinoteka će od 12. do 17. marta biti mesto susreta snimetelja iz celog sveta, tokom trajanja godišnje Internacionalne skupštine federacije direktora fotografije (IMAGO).
Kako se navodi u saopštenjum domaćin je Srpska asocijacija snimatelja (SAS), predvođena predsednikom Predragom Bambićem.Pomenuta konferencija i program odvijaće se zahvaljujući i sveobuhvatnoj podršci i pomoći Filmskog centra Srbije. Među brojnim uvaženim gostima ovom prilikom biće i značajna imena u domenu filmskih snimatelja, kao što su velikan Ed Lehman, Jurij Klimenko, Tomas V. Kienast, Andraš Nađ, Danijele Nanuci, te Dejvid Stamp, Nina