Zvezda sigurna protiv Rada na Banjici

Beta 17.03.2019

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras u gostima Rad sa 3:0 u 27. kolu Super lige Srbije.

Dvostruki strelac u trijumfu crveno-belih na Banjici bio je mladi napadač Deja Joveljić.

Zvezda je povela u 20. minutu kada se Joveljić najbolje snašao u petercu domaćina i posle dosta odbijenih lopti uhvatio volej za 1:0.

Crveno-beli nastavili su da pritiskaju rivala, imali su nekoliko dobrih prilika, ali rezultat se nije menja do poluvremena.

Situacija se ipak promenila u drugom poluvremenu, a Joveljić je novi gol postigao u 53. minutu. On se ovaj put dobro ogradio od svog rivala, okrenu se i šutirao sa oko pet metara za 2:0.

Konačan rezultat na Banjici postavljen je u 86. minutu. Lorenco Ebislio je jednom loptom preko odbrane Rada pronašao usamljenog El Fardu Bena koji je u situaciji "jedan na jedan" lako savladao Dušana Markovića.

Zvezda je prva na tabeli Super lige Srbije sa 75 bodova, dok je Rad 14. sa 21.