Supermen sa Daunovim sindromom: Fića iz Zrenjanina vratio se iz Abu Dabija sa čak tri medalje, evo zbog čega sve treba da mu se divimo
Blic 29.03.2019 | Zlatko Čonkaš
![Supermen sa Daunovim sindromom: Fića iz Zrenjanina vratio se iz Abu Dabija sa čak tri medalje, evo zbog čega sve treba da mu…](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Mladi reprezentativac Srbije Filip Bartole iz Zrenjanina vratio se iz Abu Dabija sa čak tri medalje osvojene na specijalnoj olimpijadi.
Ovaj sportista sa Daunovim sindromom, pored atletike, bavi se i fudbalom, plivanjem, skijanjem. Filip je član Sportskog kluba za decu i omladinu sa posebnim potrebama "Hendi sport" i u Abu Dabiju je osvojio zlatnu medalju u trci na 100 metara, a srebra u trci na 200 metara i kao član štafete 4x100 metara. Srebrom su ovenčani i njegovi drugari u štafeti, atletičari Vesna Kovačev, Valentina Manojlov i Ivan Živkov, a zapažen rezultat postigli su i