Šteta! "Delfini" se nisu snašli sa novim pravilima Vaterpolisti Srbije izgubili od Španije u četvrtfinalu Evropa kupa

Sportal blic 05.04.2019  |  Predrag Tihi

Vaterpolo reprezentacija Srbije, čiji je "Blic" medijski sponzor poražena je od Španije sa 13:12 u četvrtfinalu Evropa kupa. "Delfini" u prvoj četvrtini nisu mogli gotovo ništa da odbrane.

Iako naš selektor Dejan Savić upravo taj segment igre navodi kao ključan za dobre rezultate, defanziva u prvih osam minuta nije nikako funkcionisala. Srećom da su u napadu naši momci bili efikasni pa je na kraju tog dela igre bio samo jedan gol prednosti za Špance (5:4). Ono što su naši reprezentativci pogađali u prvoj deonici u drugoj nisu. Stala je i napadačka igra, pa su Filipović i družina otišli na veliki odmor sa minusom od tri gola (8:5).