Drama u Zagrebu: Budućnost izvukla pobedu i plasman u finale ABA lige sa Crvenom zvezdom

Sportal blic 07.04.2019  |  Predrag Tihi

Košarkaši Budućnosti savladali su Cedevitu sa 78:73 u polufinalu ABA lige i tako obezbedili finale sa Crvenom zvezdom.

Sjajno su puleni Slavena Rimca otvorili duel u Zagrebu. Čvrstom i agresivnom odbranom nisu dozvolili Budućnosti da se razmaše, dok su u napadu bili odlični pa su "sokići" posle prve četvrtine imali dvocifrenu prednost (21:10). Izabranici Jasmina Repeše su se pribrali u dvominutnoj pauzi pa su serijom 8:0 smanjili prednost protivnika. Do kraja poluvremena se uglavnom igralo koš za koš, pa je Cedevita otišla sa dva poena prednosti na veliki predah