Neslavni rekorderi po stečaju: Radnici napokon dočekali uplatu staža i plata, neki u međuvremenu umrli
Blic 11.04.2019 | Avaz
![Neslavni rekorderi po stečaju: Radnici napokon dočekali uplatu staža i plata, neki u međuvremenu umrli](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Nakon duže od 15 godina, završava se stečaj “Šipad Fojnice”, a radnicima ovog preduzeća konačno će biti uvezano tri i po godine staža i dobiće deo svojih zarađenih i dugo čekanih plata.
Nažalost, neki od radnika ove firme, koja je rekorder po trajanju stečaja, nisu dočekali svoja prava jer su umrli. Skupština poverilaca održana je nakon 13 godina, a odlučeno je da radnici dobiju po 1.100 KM na ime plata, što je tek 20 odsto od onoga što im se duguje. Prodajom imovine osigurano je i 198.000 KM za uvezivanje staža, koji će biti uplaćen ove sedmice te nešto novca za otpremnine. – Nakon 15 godina, četiri meseca i 13 dana, za