Дачић и Зурабишвили о унапређењу сарадње Србије и Грузије
Министар спољних послова Србије Ивица Дачић и председница Грузије Саломе Зурабишвили оценили су данас у Тбилисију да највећи потенцијал за развој сарадње две земље имају области привреде, културе, туризма и европских интеграција.
Дачић је указао на важност даљег унапређења билатералне сарадње у свим областима од обостраног интереса и изнео захвалност Београда на снажној подршци Грузије територијалном интегритету Србије, саопштило је Министарство спољних послова.
Како се наводи, председница Грузије је указала на важност Дачићеве посете за унапређење сарадње две пријатељске државе и захвалила Србији на подршци територијалном интегритету Грузије.
Зурабишвили је шефа српске дипломатије упознала са својом визијом развоја Грузије, сарадње са ЕУ, најважнијих стратешких циљева те земље као и решавања отворених питања у региону у контексту поштовања међународног права и територијалног интегритета суверених држава, наводи се у саопштењу.
Саговорници су констатовали да области привредне сарадње, културе и туризма имају највећи потенцијал за развој, као и сарадња у европским интеграцијама, додаје се у саопштењу.
(Бета, 24.04.2019)






