Totenhem strepi za ligu šampiona: Sonova glupost pomogla Bornmutu da savlada "pevce"

Sportal blic 04.05.2019  |  Časlav Vuković

Fudbaleri Bornmuta trijumfovali su protiv Totenhema sa 1:0 na svom terenu u 37. kolu Premijer lige. "Pevci" su tako doživeli drugi uzastopni poraz u prvenstvu.

Izabranici Maurisija Poketina su bolje ušli u utakmicu od domaćina. Dve dobre šanse u razmaku od pet minuta propustio je Lukas Moura, da bi potom Son Heung-Min napravio slalom kroz odbranu rivala, ali je njegov udarac završio malo iznad prečke. Igrao se 43. minut kada je igrač iz Južne Koreje napravio veliku glupost. On je udario sa leđa protivničkog igrača, a sudija Kreg Pouson mu je bez razmišljanja pokazao put u svlačionicu. Gostima je nakon