Војна парада у Нишу: Руски тенкови и српско наоружање пред грађанима
Данас 10.05.2019 | Пише: РТС

У Нишу ће данас поводом Дана победе бити одржана војно-полицијска парада „Одбрана слободе“, на којој је најављено учешће више од 4.000 војника и полицајаца, 380 возила и 40 ваздухоплова.
Нишким булеваром Николе Тесле продефиловаће пешадијски и моторизовани ешелон, а у програму је налет ваздухопловног ешелона и падобрански десант. Грађани ће моћи да виде и борбена возила пешадије, тенкове, борбена возила „Хамер“, артљеријске системе „Огањ“, борбена возила „Лазар“, артиљеријска оруђа „Нора“, ПВО системе, оклопна возила жандармерије, полицијска возила, као и средства из развоја предузећа одбрамбене индустрије Србије. Генерална
![Одржана војна парада у Нишу - тенкови на Булевару, "мигови" на небу [видео]](https://nstatic.net/img/logo/s/juzne-vesti.png)











