Siti šampion Engleske, šesti put u istoriji! Liverpul uzalud slavio, Gvardiola bolji od Klopa za bod! /foto/

Sportal blic 12.05.2019  |  P. T.

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Brajton sa 3:1 i osvojili su novu, šestu, titulu u poslednjem kolu Premijer lige.

Liverpul je iz prikrajka vrebao šansu da pobedom nad Vulverhemptonom (završeno 2:0) i eventualnim remijem ili porazom Sitija osvoje titulu nakon 29 godina čekanja. U jednom trenutku je to delovalo realno s obzirom na to da je Mane dao dva gola za Crvene (17. i 82. minut), a da je Brajtonov napadač Glen Marej doveo taj tim u vođstvo. Međutim, nada navijača na "Enfildu" je trajala samo 21 minut koliko je trebalo Agueru i Laportu da preokrenu