И резервни тест је проваљен? Објављене фотографије на друштвеним мрежама, аутори тврде да је ово доказ да су решења била позната пре полагања теста (фото)
Курир 19.06.2019

На друштвеним мрежама су се појавиле фотографије с наводним решењима комбинованог теста који су мали матуранти полагали данас.
С обзиром да су питања и решења писана латиницом и без кукица, претпоставља се да је тест прекуцан на брзину. На фотографији је заокужено наводно првобитно време објаве на Фејсбуку, а то је пре полагања теста. Подсетимо, ученици који су завршили осми разред основне школе данас су од 9 до 11 полагали комбиновани тест из хемије, физике, историје, географије и биологије. Иначе, једна група ученика осмог разреда и део њихових родитеља окупили