Pretnje smrću gradonačelnicima u Nemačkoj zbog podrške migracionoj politici kancelarke
Danas 20.06.2019 | Piše: Beta
![Pretnje smrću gradonačelnicima u Nemačkoj zbog podrške migracionoj politici kancelarke](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Dvoje gradonačelnika u Nemačkoj koji podržavaju otvorenu migracionu politiku nemačke kancelarke Angele Merkel, primilo je pretnje smrću, saopštila je policija.
Gradonačelnici Kelna Henrijeti Reker i gradonačelniku Altene Andreasu Holštajnu u utorak su stigle pretnje smrću o čemu su obavestili policiju. I Reker i Holštajn ranije su zbog svoje politike bili napadnuti noževima. Pretnje su upućne dve nedelje posle ubistva odbornika Valtera Libkea, člana Hrišćansko-demokratske unije Angele Merkel. Libke je podržavao kancelarkin stav o gostoprimstvu za izbeglice koje su u velikom broju stigle u Evropu pre