BBC vesti na srpskom

Vaterpolo Srbija - Hrvatska: Kiša za „medalju" i karte za Olimpijadu

Navijači Srbije na društvenim mrežama slave pobedu vaterpolista koji su savladali tim iz Hrvatske u finalu Svetske lige.

BBC News 23.06.2019
vaterpolo
Fonet
Reprezentacija Srbije pobedila je Hrvatsku rezultatom 12:11

Finalna utakmica koju su igrali hrvatski i srpski tim ostaće upamćena po letnjoj oluji koja je zahvatila Beograd u trenutku kada se završila treća četvrtina igre.

Kiša je toliko jako padala da se u poslednjoj četvrtini nije video gol sa drugog kraja bazena, ali su srpski „delfini" uspeli da poraze vaterpoliste Hrvatske sa golom razlike (12:11).

Utakmica je počela intoniranjem himni obe zemlje, a tokom hrvatske himne „Lijepa naša" čuli su se tek sporadični povici na bazenu SC „Tašmajdan" na kome je bilo 4.000 ljudi u publici.

Srpski vaterpolisti pobedom su osigurali plasman na Olimpijske igre u Tokiju, dobili trofej FINA takmičenja, kao i 100.000 dolara.

Pobedu Srbije navijači slave na društvenim mrežama.