Делегација Скупштине на Форуму за парламентаризам

Дневник 01.07.2019  |  Тањуг
Делегација Скупштине на Форуму за парламентаризам

БЕОГРАД: Делегација Народне скупштине у којој су Ђорђе Милићевић, потпредседник, Милован Дрецун, председник Посланичке групе пријатељства са Русијом и Јован Палалић, члан ПГП са Русијом учествује на другом Међународном форуму за развој парламентаризма, у Москви на позив Државне думе Руске Федерације.

Током панела посвећеном развоју, начелима и принципима међупарламентарне сарадње потпредседник НС РС Ђорђе Милићевић је указао на тренд растућег значаја парламентаризма и парламентарне дипломатије у глобалном контексту, као и став да је у будућности извесно даље јачање парламентарне дипломатије и улоге парламената у међународним односима, као и улоге парламентараца као непосредних представника грађана у широком спектру међународних активности. Навео је и да се

Повезане вести »

Кључне речи

Политика, најновије вести »