LŠ: Zvezda izgubila, ali prošla u 3. kolo kvalifikacija

N1 Info 31.07.2019  |  Branimir Smilić

Fudbaleri Crvene zvezde uspešno su prebrodili i drugu prepreku u kvalifikacijama za plasman u Ligu šampiona. Srpski prvak je u revanšu u Helsinkiju poražen od tamošnjeg pravaka ekipe HJK 2:1, ali je zahvaljujući trijumfu u prvoj utakmici 2:0 obezbedio mesto u trećem kolu kvalifikacija.

Crveno-beli će se u pretoslednjoj rundi sastati sa šampionom Danske Kopenhagenom, koga večeras samo čudo može da eliminiše posle trijumfa protiv TNS u Velsu 2:0. Zvezda je dominirala u prvom poluvremenu u Helsinkiju, stvarala je šanse, ali i promašivala, dok su domaći samo dva puta ugrozili Beograđane. HJK je poveo tek što je počelo drugo poluvreme. u 46. minutu Rodić je izgubio loptu, Dalstrom je prošao kroz odbranu gostiju i bez problema savladao Borjana. Finci