Русија и САД окончале Споразум о ограничењу нуклеарног оружја
Н1 Инфо 02.08.2019 | Бета/АФП

Руске власти саопштиле су да је окончан Споразум о ограничењу нуклеарног оружја средњег домета (ИНФ), оптужујуц́и САД да су за то одговорне, али су поново предложиле да обе стране и даље не користе ракете забрањене споразумом.
Америчке власти су са своје стране потврдиле да званично иступају из споразума, поново оптужујући Русију да је прекршила одредбе договора и да је једина одговорна за тај неуспех. "На иницијативу САД, 2. августа 2019. године, више није валидан Уговор који су 8. децембра 1987. у Вашингтону потписали Совјетски Савез и САД, а односи се на ликвидацију ракета средњег домета", саопштило је руско Министарство иностраних послова. Споразум о ограничењу нуклеарног оружја











