Tridesetpeti protest "Jedan od pet miliona" u Beogradu
RTS 03.08.2019

U Beogradu se i ove subote održava protest građana i dela opozicije "Jedan od pet miliona".
Protest je počeo oko 19 časova kod Terazijske česme minutom ćutanja za sve stradale u hrvatskoj akciji Oluja. Okupljenima su se obratili Uroš Marković i profesor Janko Veselinović koji je rekao da je borba za slobodne izbore i medije borba za sigurnu budućnost. Nakon toga protestna kolona se pored Predsedništva uputila ka Crkvi svetog Marka, gde će učesnici zapaliti sveće u znak sećanja na žrtve Oluje. Prvi protest održan je 8. decembra, i od onda se upućuju










![[POSLEDNJA VEST] Vučić: „Nabavljamo PVO sistem HQ-9 i kineske lovce“](https://nstatic.net/732/42015732rezukk.jpg)

