Mladi za ljudska prava Srbije i Hrvatske: Patnju žrtava ne koristiti za ratnohuškačke poruke
Danas 06.08.2019 | Piše: Danas Online
![Mladi za ljudska prava Srbije i Hrvatske: Patnju žrtava ne koristiti za ratnohuškačke poruke](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Inicijative mladih za ljudska prava iz Hrvatske i Srbije pozvale su političke predstavnike dveju zemalja da stradanja i patnju žrtava ne koriste za ratnohuškačke poruke već da surađuju po pitanju ostvarenja prava i pravde za žrtve zločina počinjenih tokom i nakon VRO Oluja.
Iz ove dve inicijative navode da dvadeset i četiri godine nakon što su početkom avgusta za vreme i nakon operacije Oluja pripadnici jedinica Hrvatske vojske učestovali u ubistivima i zlostavljanima civila, uništavanju i krađi privatne imovine te sprečavanju povratka izbeglih u svoje domove niti jedan političar Hrvatske nije uputio iskreno izvinjenje žrtvama. Uprkos tome, ističu, predsednica Grabar Kitarović i premijer Hrvatske Plenković odbijaju učestovati na