Čekamo januar: Italija prejaka, odbojkaši Srbije imaju još jednu šansu da obezbede vizu za Olimpijske igre u Tokiju

Sportal blic 11.08.2019  |  Blicsport.rs

Odbojkaška reprezentacija Srbije uporažena je u Bariju od Italije u odlučujućoj utakmici kvalifikacija za Olimpijske igre sa 3:0 (25:16, 25:19, 25:19).

Izabranici Nikole Grbića tako nisu uspeli da iskoriste prvu šansu da obezbede vizu za Tokio. Nošeni fantastičnom podrškom sa tribina, Italijani su stigli do rane prednosti, na prvi tehnički tajmaut ekipe su otišle rezultatom 8:2 za domaćina. Pokušali su izabranici Nikole Grbića da zaigraju bolje u nastavku seta. To im je donekle i pošlo za rukom, ali nije i da istope prednost rivala i spreče protivnika da osvoji veoma bitan početni set 25:16. Znatno bolja partija