Furiozan početak: Srbija se ‘zagrejala’ protiv Finske, sledeći protivnik Bugarska

Hot sport 23.08.2019  |  Stefan Smuđa

Ženska odbojkaška reprezentacije savladala je selekciju Finske u glavnom gradu Turske i time započela pohod ka odbrani evropskog trofeja.

Na početku prvog seta Finska je agresivnom igrom i čvrstom odbranom počela seriju od 0:4. Međutim, naše devojke su se na vreme probudile i Tijana Bošković poostiže prvi pogodak na prvoj utakmici ovog turnira. Finska je nastavila istim tempom i ponovo povećala svoju prednost na plus 4 poena. Zatim je krenula sjajna serija Srbije od 5:0 i već tad se znalo da Finska neće uspeti da preokrene rezultat. Selektor Zoran Terzić posle prvog dobijenog seta od 25:17 mogao da