"Stotka" silne Srbije na otvaranju Mundobasketa!

RTS 31.08.2019

Košarkaši Srbije uspešno su startovali na Svetskom prvenstvu u Kini, ubedljivom pobedom nad selekcijom Angole. Srbija je i bez Nemanje Bjelice savladala Angolu rezultatom 105:59 i odmah na početku poslala jasnu poruku najvećim konkurentima.

Selektor Aleksandar Đorđević istakao je pre susreta da tim treba da igra mirno, strpljivo i pametno, i upravo je to obeležilo prvu četvrtinu. "Orlovi" su igrali veoma angažovano u odbrani i od prvog napada je bilo jasno da su "namestili ruku" pred početak takmičenja. Bogdan Bogdanović je pogodio nekoliko trojki u uvodnim minutima i neutralisao odličan šut rivala, nadovezali su se Nikola Jokić i Marko Gudurić, pa je prednost počela veoma brzo da raste. U prvih 10