Senzacija u Ljubljani: Makedonija nadomak četvrtfinala

N1 Info 17.09.2019  |  Nikola Novaković

Odbojkaška reprezentacija Severne Makedonije zabeležila je drugu pobedu na Evropskom prvenstvu, pošto je od domaćina Slovenije bila bolja rezultatom 3:1 (26:24, 30:28, 19:25, 26:24) u krajnje uzbudljivom meču i održali šanse za plasman u narednu rundu.

Slovenija, koja je do ovog meča bila bez poraza, imala je prednost u četvrtom setu, ali su Makedonci odličnom igrom ipak došli do veoma vredne pobede i prilike za plasman u nokaut fazu koja se igra u francuskom Nantu. U prvom setu Makedonija je imala 8:2 i 17:12, ali je domaćin uspeo da izjednači na 23:23. Na kraju su set Makedoncima doneli ponovo odlični Nikola Đorgijev i jedna greška Slovenaca. U durgom setu je Makedonija imala zaostatak od 17:13, ali je