Fortuna nije bila blagonaklona prema fortuni: Borusiju Menhengladbah do preokreta predvodio neočekivani heroj

Sportal blic 21.09.2019  |  Blicsport.rs

nad Kelnom, a ono se nastavilo današnjim duelima između Borusije iz Menhengladaha i Dizeldorfa, odnosno Ajntrahta iz Frankfurta i Borusije iz Dortmunda.

Dok je crno-bela Borusija bila sigurna i trijumfovala sa 2:1, žuto-crna se itekako pomučila na gostovanju u Frankfurtu. Iako su poveli golom Aksela Vitsela u 11. minutu, Ajntraht im je oteo kontrolu nad mečom pa je stvorio veći broj šansi i krunisao ih izjednačujućim pogotkom Andrea Silve u 44. minutu. Izabranici Lusijena Favra ipak su pokazali da dominacija u prvom kolu Lige šampiona protiv Barselone nije bila slučajna, pa je engleska senzacija Džadon Sančo