Orlovi furiozno do četvrtfinala Evropskog prvenstva

N1 Info 21.09.2019  |  Bojan Marinković

Odbojkaši Srbije pobedili su Češku sa 3:0 u setovima i plasirali se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Belgiji. Orlove u borbi za polufinale, koje je na programu u utorak, čeka okršaj protiv boljeg iz duela selekcije domaćina i Ukrajine.

Ekipa Slobodana Kovača slavila je protiv Čeha u Sportpalas areni u Antverpenu po setovima 31:29, 25:21, 25:18 za 85 minuta igre. Srpski tim je u prva dva seta imao problema da slomi otpor Čeha, to se naročito odnosi na prvi kad je rival došao do set lopte (24:23), a potom ih imao još četiri, da bi u trećem setu dominirao od starta i serijom 5:0 za 20:13 rešio utakmicu. Najzaslužniji za slavlje Srbije bio je Uroš Kovačević sa 17 poena, Aleksandar Atanasijević je