BBC vesti na srpskom

Војвода и војвоткиња од Сасекса са сином обилазе Африку

Принц Хари, Меган и њихов син Арчи кренули су на прво званично породично путовање.

BBC News 23.09.2019
Meghan speaks to a young boy on a visit to Cape Town's Nyanga township
Гетти Имагес

Војвода и војвоткиња од Сасекса су стигли у Африку се четворомесечним сином Арчијем.

Ово је њихово прво званично породично путовање.

Краљевска породица ће обићи неколико држава током наредних десет дана.

Путовање ће започети посетом градској кући у јужноафричком граду Кејптауну.

Принц Хари ће сам отпутовати у Малави, Боцвану и Анголу како би одао почаст кампањи његове мајке, принцезе Дајане која се залагала за увођење забране нагазних мина током посете 1997. године.

Ово је уједно и прво прекоокеанско путовање бебе Арчија.

У објави на званичном Инстаграм налогу војводе и војвоткиње од Сасекса, Хари је написао да „једва чека&qуот; да супрузи и сину покаже Јужну Африку.

Краљевски пар ће у Кејптауну посетити радионице за подршку деци и оснаживање младих девојака.

Prince Harry and a young boy in South Africa
Реутерс

Очекује се да ће Меган говорити о порасту насиља над женама у Јужној Африци.

Пар ће обићи још једну општину у близни Јоханесбурга како би Хари и Меган сазнали више о борби против све више незапослености.

Краљевска породица ће боравити у Африци до другог октобра, а војвоткиња и Арчи све време ће бити у Јужној Африци.

Принц Хари ће у Малавију одати почаст британском војнику који је погинуо током акције забране лова на слонове. Његова посета ће бити усредсређена на очување угрожених животињских врста.

„Позната је љубав коју према Африци гаји војвода од Сасекса; први пут је посетио овај континент када је имао тринаест година и након више од две деценије, људи, култура, животињски свет и традиционалне заједнице настављају свакодневно да га инспиришу и мотивишу&qуот;, изјавила је портпаролка Бакингемске палате.

The Duke and Duchess of Sussex on their tour of Africa
Гетти Имагес

Ово је војвоткињина прва посета Јужној Африци.

Хари је први пут посетио Африку убрзо након мајчине смрти, 1997. године, када га је принц од Велса повео како би се „склонио од свега&qуот;, рекао је.

На крају путовања, краљевски пар ће се састати са Грасом Машел, удовицом бившег председника Јужне Африке Нелсона Менделе. Такође ће бити организован и сусрет са председником Сирилом Рамафосом и његовом супругом.

Арчи није укључен у званичан распоред посете, али пар се нада да ће га јавно представити у Африци у неком тренутку.


Пратите нас на Фејсбуку и Твитеру. Ако имате предлог теме за нас, јавите се на ббцнасрпском@ббц.цо.ук

(ББЦ Невс, 09.23.2019)

BBC News

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Забава, најновије вести »