Narodnom muzikom rasteruju divlje svinje: Slobodan i Milovan iz Krive Reke smislili genijalan način da zaštite svoje njive
Kurir 24.09.2019
![Narodnom muzikom rasteruju divlje svinje: Slobodan i Milovan iz Krive Reke smislili genijalan način da zaštite svoje njive](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Dvojica dovitljivih poljoprivrednika iz okoline Gornjeg Milanovca svoje njive od čopora divljih svinja brane tako što puštaju narodnu muziku.
Ta muzika na njihovim njivama svira čitave noći. Slobodan Jevtović i Milovan Đurđević iz Krive Reke kukuruzišta štite od štetočina narodnom muzikom sa starih radio-aparata noću, jer divlje svinje kukuruzišta i druge useve napadaju samo noću i ranom zorom. Svaki od njih je uz svoju njivu instalirao stari radio-prijemnik i zvučnike, koje je zaštitio od kiše, dok foto-ćelije pale lampe, radio i sijalice svake noći. - Oni su spojeni na akumulatore. Predveče ih pali