Sa Gofanom za finale

Danas 04.10.2019  |  Piše: V. Ž.

Novak Đoković izborio plasman u polufinale turnira u Tokiju Novaku Đokoviću bilo je potrebno samo 50 minuta da završi posao u četvrtfinalu turnira u Tokiju protiv Luke Puja – 2:0 (6:1, 6:2). Najbolji teniser sveta igraće u polufinalu protiv Davida Gofana koji je juče Hjeona Čunga savladao sa takođe 2:0 (6:2, 6:2).

Iako nije sporno da je Puj verovatno odigrao meč ispod svojih mogućnosti, Đoković je u svim segmentima igre delovao perfektno. Odmah je u prvom gemu oduzeo protivniku servis, brzo napravio i novi brejk, te za nešto više od 20 minuta rešio prvi set u svoju korist (6:1). U drugom setu je nastavio furiozno i posle samo 15 minuta stekao je nedostižnu prednost od 4:0, te se samo postavljalo pitanje koji će biti konačan rezultat meča. Jedino što je Puj uspeo da uradi