Euro 2020 (kval.) - Rusi "petardom" do EP, Vajnaldum odmenio Depaja, Škoti brojali do šest

Sportske.net 13.10.2019  |  Sportske.net

Dobili smo i treću reprezentaciju koja je i matematički obezbedila učešće na kontinentalnoj smotri.

Grupa C Belorusija - Holandija 1:2 Holanđani su bez pomoći ponajboljeg igrača Memfisa Depaja uspeli da savladaju Belorusiju kao gosti, a dvostruki strelac je bio vezista Liverpula Đini Vajnaldum. Najpre je u 32. minutu postigao gol na asistenciju Promesa, da bi devet minuta kasnije uputio sjajan udarac sa oko 20ak metara od gola rivala, te je prosto pocepao mrežu domaćina i duplirao prednost "Oranja". Belorusija stiže do gola u 53. minutu, strelac je bio Dragun, pa