Ipak drama u grupi B: Poraz Portugala, Srbija sa realnim šansama za plasman na EP, evo šta je potrebno "orlovima"

Sportal blic 14.10.2019  |  Aleksandar Knežević

Iako se mnogi nisu nadali, situacija u grupi B se zakomplikovala nakon večerašnjih utakmica. , a za neizvesnost se pobrinula Ukrajina trijumfom protiv Portugala 2:1.

Prednost domaćoj ekipi doneo je Roman Jaremčuk već u šestom minutu utakmice, posle odbitka ispred gola rivala. Andrej Jarmolenko je u 27. iskoristio fantastično dodavanje Mikolenka. Kao ni Jaremčuk, Jarmolenko nije imao težak zadatak. Ono što je moglo da poremeti planove Ukrajincima desilo se u 72. minutu. Taras Stapenko je igrao rukom u kaznenom prostoru svoje ekipe. Sudija Entoni Tejlor, ne samo da je pokazao na belu tačku, već je odlučio da Stapenku pokaže drugi