FSS pokrenuo istragu povodom sumnje da je meč Smederevo-Kabel namešten

Danas 18.10.2019  |  Piše: V. Živanović

Sumnje u nameštene mečeve prete da postanu svakodnevica srpskog fudbala. Predsednik Disciplinske komisije Fudbalskog saveza Srbije Žarko Stevanović potvrdio je za list Danas da je pokrenuta istraga povodom sumnji da je meč Prve lige između Smedereva i Kabela – 2:1 (0:1) namešten.

Sporna utakmica odigrana je u ponedeljak, a FSS je reagovao pošto je iz UEFA dobio dopis u kome se izražava sumnja zbog neobično velikog broja kladioničarskih uplata na preokret „iz dvojke u keca“ (da će gosti voditi u prvom poluvremenu, a na kraju pobediti domaćin). Ulje na vatru dodatno doliva utisak da su odbrana i golman Kabela previše naivno primili oba gola u drugih 45 minuta, kao i to što je trener gostiju na poluvremenu promenio čuvara mreže. Zanimljivo je