Prštalo na Bombonjeri! Boka pobedila, ali tugovala! River se plasirao u finale Kopa Libertadores /video/

Sportal blic 23.10.2019  |  Blicsport.rs

Fudbaleri River Plate plasirali su se u finale Kopa Libertadores posle dvomeča sa najvećim rivalom Bokom Juniors.

Boka je slavila 1:0 u revanš meču na svojoj "Bombonjeri", ali to nije bilo dovoljno da se nadoknadi 0:2 sa "Monumentala" iz prvog susreta. Domaći su dominirali svih 90 minuta, uputili 21 šut ka golu protivnika, ali se mreža gostiju zatresla samo jednom. Činilo se da utakmica ide ka mirnoj završnici, ali u 80. minutu Boka je stigla do prednosti, kada se nakon šuta Lisandra Lopeza, Jan Urtado našao u blizini i odbitak smestio u mrežu. Međutim River Plata je odolevala